abcfv.cz > Aktuality > Vzdělávání

Mladí lidé pohořeli v testu finanční gramotnosti, senioři se podceňují

19. 09. 2011 | Vzdělávání | Praha | IDNES.CZ - Barbora Buřínská

Mladá generace má velmi slabé finanční znalosti. Ve finančních pojmech, produktech i službách se orientuje podstatně hůře než generace jejích rodičů. Skupinou nejvíce ohroženou finanční negramotností jsou však senioři, lidé starší 60 let.

Starší lidénejenže financím příliš nerozumí, zároveň jsou přespříliš důvěřiví k mladším lidem. A právě díky tomu se mohou stát snadnou obětí nejrůznějších pastí neprofesionálních prodejců. Zajímavé výsledky ukázal mezigenerační test finanční gramotnosti finančně-poradenské společnosti Partners.

"Výsledky výzkumu jsou alarmující. Dokládají, že i přes snahy a aktivity směřované ke zvýšení finanční gramotnosti žáků a studentů zde zatím nejsou reálné výsledky. Naděje, že nastupující generace se vyvaruje chyb těch předchozích a bude se chovat finančně zodpovědně, zůstávají liché," komentuje výsledky průzkumu Vlastimil Divoký ze společnosti Partners.

Nejlépe v testu finančních znalostí dopadla střední generace. Podle Divokého jsou tito lidé v produktivním věku, pracují a starají se o rodiny. Jsou tedy schopni analyzovat a spravovat osobní finance.

Celý článek

 
 
 

Další články

 
 

Prohlášení o ochraně osobních údajů a souborech cookie

loading
NASTAVENÍ COOKIES