abcfv.cz > Aktuality > Vzdělávání

aktualizované

Každý rok začátkem školního roku procházíme možné zdroje a informace, které se mohou hodit ve výuce. Některé odkazy za rok přestanou být funkční, videa čas od času mizí, různé projekty jsou slučovány či kupovány jinými, jejich funkcionality se mění. Mění se také finanční trh (nálada, témata, legislativa).  

Proto jsme i letos aktualizovali seznam odkazů a přidáváme několik tipů:

Asi nejsystematičnější zdroj podporující rozvoj praktických znalostí sledujeme v zahraničí. Podporuje ho společnost Visa. Dříve Practical Money for Life, nyní Practical Money Skills umožňuje zdarma stáhnout a hned využít pracovní listy v AJ na různá témata v podobě Teacher´s Guide a Student Activities pro předškoláky, školáky i studenty. Může velmi dobře sloužit jako inspirace k aktivitám v hodinách:

U nás musíme víc hledat. Nabídka je dostatečná, ale rozdrobená. Jak přes cílové skupiny, tak přes témata (některé projekty věnují víc dluhové problematice, méně systematickému přístupu a plánování).

Učitelům, rodičům, zájemcům o samostudium doporučujeme Khan Academy a Wolfram Alpha, web Pracovní skupiny pro finanční vzdělávání či Finanční vzdělávání od finančních asociací (nejsou zde promítnuté změny Zákona o úvěru 2016, natož jiné podmínky u hypoték).

Mít obsah stále aktuální je na finančním vzdělávání to nejtěžší. Nesledujeme-li novinky, neusazujeme-li obecné zásady, výpočty, systémový přístup, neustále do „nové“ reality, vzdělávání pro posluchače ztrácí rychle na uvěřitelnosti (tento rok jsme aktualizovali 2x s ohledem na legislativu a situaci). U knížky to řešíme aktualizačními vklady zveřejňovanými i na webu, nižším nákladem s nutností častějších vydání (už i naše 4. vydání obsahuje informace, které nejsou aktuální, ale každý čtenář si může stáhnout aktualizace, které vydáváme každý rok), u her aktualizací kalkulaček a metodik pro moderátory.

Letošním tipem, pomůckou a pomocníkem, který se nám nejvíc zalíbil jsou „příběhy k nezaplacení“ od Aliance pro dluhům.

Děkujeme za podporu a spolupráci v minulém školním roce, jsme připraveni a těšíme se na výzvy i v tomto školním roce (v říjnu na ČZU Cup, v březnu na Turnaj Tříd, na domluvené hry Peníze navíc).

Zde aktualizované zdroje ke vzdělávání – sdílejme :-) !

 
 
 

Další články

 
 

Prohlášení o ochraně osobních údajů a souborech cookie

loading
NASTAVENÍ COOKIES