abcfv.cz > Aktuality > Vzdělávání

Přemýšlejte tak, abyste své peníze donutili pracovat pro Vás!

Mohou se Češi mít lépe? Mohou, ale nechtějí. Vystačí si s přesvědčením: Okolnosti můžou za to, že se mám špatně. Pokud to tak nechají, mají pravdu a tak to i zůstane. Lepší znalosti přitom reálně vynášejí miliony korun.

Je to to samé jako bychom říkali: …  patník může za to, že jsem boural/a …

Dokážeme-li si přiznat, že ani ne tak patník jako naše nepozornost způsobila nehodu, můžeme své peníze řídit stejně jako auto!

Základy jsou snazší než udělat si řidičák. Zorientovat se ve značkách, křižovatkách, vědět jak brzdit, zvolnit, přidat plyn či zatočit stačí obecně. Peněžní jízdu je třeba si naplánovat (přeci jen je to na cca 30let), odhadnout, co se může stát a co stojí za to řešit. Připravit vůz a odstartovat. Pak jen tankujeme, občas odbočíme, sem tam vyřešíme nějakou potíž. Nepodceníme-li přípravu, půjde vše lépe, cíle můžeme dosáhnout dřív, s menším úsilím a v lepší kondici, zkušenosti můžeme předávat dál.  

A každopádně bohatší o miliony korun. Vyplývá to ze simulace, kterou pod naším vedením sehrály od r 2011 tisíce lidí různého věku, vzdělání i profese. Přestože všichni v simulaci pracovali se stejným scénářem (stejné příjmy, stejné události, stejná situace na finančních trzích) jejich výsledky se pravidelně liší o několik milionů korun. Porovnáme-li laiky a experty, rozdíl je ještě vyšší. A je jen ve znalostech způsobu hospodaření.

2 příležitosti:

  • Dáte-li tomu čas, na milionové úspory dosáhnete bezpečně i s průměrnými příjmy (to nikdy dřív nešlo). Na 1 mil stačí už 700 Kč měsíčně placených po dobu 30ti let.
  • Hypotéka se stala tak levným dluhem (úvěrem), že se mnohdy vyplatí nesplácet ji dřív. Ale peníze investovat s větším výnosem, než by byla úspora z předčasného splacení. 

Nebojte se být finančně gramotní!

Mějte oči otevřené, využívejte příležitosti, buďte trpěliví. Úspěch se dostaví. 

 
 
 

Další články

 
 

Prohlášení o ochraně osobních údajů a souborech cookie

loading
NASTAVENÍ COOKIES