abcfv.cz

Často kladené dotazy

Chceme využít Vaši učebnici ve výuce školy. Jaké jsou podmínky?

Školám poskytujeme na učebnici 21% slevu. Pak je možné uplatnit také slevu množstevní. V některých případech je poskytnutí učebnic i plně či částečně sponzorováno komerčními subjekty. 

Vyplňte objednávkový formulář, do poznámky uveďte, "sleva pro školu", ozveme se Vám.

 

Hrajete hru také s dospělými?

Ano, pro dospělé je dokonce i původně vyvinuta. Hrajeme běžně s dospělými různého zaměření i znalostí. Máme vyzkoušené, že uspokojí laiky i náročnější jedince. Je vhodná pro všechny věkové kategorie (mimo malých dětí). Stačí jen přizpůsobit výklad, popřípadě zvolit vhodný scénář.

 

Kdy a kde realizujete kurzy pro pedagogy?

Reagujeme na konkrétní zájem konkrétních pedagogů. Pro 10 – 15 zájemců zrealizujeme vždy kurz na smluveném místě. Nyní převážně působíme na plzeňsku, v Praze a liberecku. Máte-li zájem o účast, neváhejte a napište nám.  

 

Lze hru zahrát i za kratší dobu než uvádíte (tzn. 6 hod)?

Délka hraní záleží i na znalostech skupiny. Jde-li o dospělé, jež mají zkušenosti s finančním trhem, lze hru zahrát výrazně rychleji. Dále v časové tísni lze sloučit několik posledních kol a výsledky dopočítat pomocí kalkulaček. Pro pozitivní výsledek však zejména se studenty krácení hry nedoporučujeme.

 

Lze si někde stáhnout pravidla vaší hry?

Plná verze pravidel je součástí balení hry spolu s metodikou, vybranými scénáři a kalkulačkami. Volně dostupná je pouze omezená verze pravidel, kterou naleznete ke stažení zde.

 

Realizujete akce pro studenty středních škol. V čem vidíte hlavní nedostatky?

Naše dosavadní realizace se týkaly 3. a 4. ročníků. Největší nedostatek vidíme v absenci základů finanční matematiky a její aplikace. Konkrétně neznalost vzorce úročení. Je základem pro porozumění principu finančních produktů, schopnosti umět si to spočítat, posuzovat výhodnost. Další nedostatky se týkají způsobu uvažování o penězích (krátkodobý) či zkreslených představ o finanční náročnosti některých nástrojů, zejména půjček nebo hypoték.

 
 
 

Prohlášení o ochraně osobních údajů a souborech cookie

loading
NASTAVENÍ COOKIES